Przyciąganie

Film rosyjskiej produkcji pod tytułem Przyciąganie to połączenie dramatu i science fiction. Został wyreżyserowany przez Fiodora Siergiejewicza Bondarczuka, a odtwórcami głównych ról są:

– Oleg Menshikov jako Colonel Lebedev, który dowodzi akcją wokół rozbitego statku obcych

– Irina Starshenbaum jako Yulya – córka Colonela

– Rinal Mukhametov czyli Hijken – obcy, który nawiązuje miłosną relację z Yulyą

Akcja toczy się w stolicy Rosji – Moskwie. Podczas międzygalaktycznego lotu samolot obcych doznaje poważnych awarii. Mimo usilnych starań naprawy nieubłaganie zmierza w kierunku ziemi. Przekraczając jej atmosferę w rosyjskiej przestrzeni powietrznej napotyka myśliwce, które ostatecznie go zestrzeliwują. W efekcie tych działań statek obcych rozbija się na osiedlu, przy okazji zabijając 200 osób w tym przyjaciółkę Yulii – Svietlanę.

Pogrążona w żałobie bohaterka postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość i wziąć sprawy w swoje ręce. Podczas przemierzania gruzowiska Yulia zabija obcych, ale w jednej ze scen o mało nie traci życia spadając w przepaść. Ratuje ją przed tym obcy o imieniu Hijken. Od tego momentu nawiązuje się pewna nić między nimi. Zazdrosny Artyom, chłopak Yulii, postanawia wszcząć bunt przeciwko obcym i organizuje atak, który ma na celu wypędzenie obcych z planety Ziemia.

Dochodzi do starć, w których giną ludzie oraz przybyli goście. Oczywiście najważniejsza walka Artyoma z Hijkenem toczy się przez dłuższą część filmu. Kto wyjdzie z tego pojedynku z tarczą, a kto wróci na tarczy? Warto to sprawdzić i obejrzeć film przyciąganie (2017) lektor pl online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *